Kiedyś złoto miało tylko i wyłącznie jeden kolor. Złoty kojarzony był z kolorem żółtym. Wszystkie złote medale, które sportowcy zdobywają na mistrzostwach były takiego koloru. Ślubne obrączki, pierścionki miały jeden kolor. Od niedawna na rynku jubilerskim pojawiła się jednak inna odmiana złota, a mianowicie biała. Ten rodzaj złota zaczął cieszyć się ogromną popularnością wśród klientów, którzy zamawiają z niego najróżniejsze produkty.

W kolorze białym

Co się kryje pod pojęciem białe złoto? Jest to stop złota z niklem, cynkiem, czasem można spotkać jeszcze domieszkę srebra i palladu. Wszystkie te składniki razem imitują platynę. Trzeba przyznać, że efekt jest naprawdę bardzo ładny. Trzeba przyznać, że największą popularnością cieszą się białe obrączki, które albo są w jednolitym kolorze lub też są mieszane ze zwykłym złotem.

Rodowanie obrączek

Większość obrączek, które wykonane są z białym złotem, poddawane są rodowaniu. Dla osób nie wtajemniczonych wyjaśniam, że chodzi tutaj o warstwę rodu, która pokrywa wszystkie obrączki. Wraz z upływem czasu ta warstwa ściera się i obrączka powoli zmienia swój kolor na bardziej srebrny. Trzeba też przyznać, że jej blask przez utratę tego rodu również znika i nie świeci już tak pięknie, jak w momencie zakupu. Są jednak dostępne obrączki, które nie mają tej warstwy i nie są poddawane rodowaniu. W tym momencie mamy do czynienia ze stopem złota z niklem.

 


Jak nosić modne legginsy? Zegarki Tissot