Biżuteria ślubna to element bez którego ciężko wyobrazić sobie kreację Panny Młodej. Dobrze wybrane kolczyki czy naszyjnik podkreślą charakter całej stylizacji. Jednak w tym przypadku nietrudno jest popełnić błąd.

Jak dobrać biżuterię ślubną?
Na samym początku warto dobrze przyjrzeć się swojej twarzy i określić jej kształt. W tym przypadku biżuterię wybiera się przeciwnie do kształtu twarzy. Na najwięcej pozwolić sobie mogą panie z owalną twarzą. Gdy szczęka jest mocno zarysowana, lepiej postawić na dodatki, które nieco ją złagodzą. Z kolei do twarzy kwadratowej pasują okrągłe dodatki.

Proporcje sylwetki
Okazuje się, że spore znaczenie ma także kształt sylwetki. Ważny jest wzrost, waga i długość szyi. Dzięki odpowiedniej biżuterii sylwetka ma wyglądać na proporcjonalną. Warto więc pamiętać, że masywna biżuteria ślubna od eCarla może przytłoczyć drobną sylwetkę. Lepiej sprawdzi się przy krąglejszych kształtach. Im z kolei nie służą delikatne, drobne ozdoby. Dzięki nim sylwetka wydaje się być większa niż w rzeczywistości.

Rodzaj sukni
Ozdoby powinny również pasować do wybranej na dzień ślubu sukni. Znaczenie ma jej kolorystyka i dekolt. Na sporo sobie można pozwolić w przypadku góry gorsetowej. Tutaj sprawdzi się zarówno kolia, jak i naszyjnik. Warto przy tym zdecydować się na jeden element dominujący biżuterii. Wybierając masywną kolię, lepszym rozwiązaniem będą delikatne wkręty niż długie kolczyki.


Jakie timex zegarki damskie warto wybrać? Kosmetyczki na wagę złota