Wydaje się, że noszenie biżuterii może być wyłącznie korzystne dla stylizacji. Nie zawsze! Dobierając biżuterię nieprawidłowo lub zakładając jej zbyt dużo można wyglądać naprawdę źle. Jakich zasad przestrzegać, by wyglądać stylowo?

Umiar jest zaletą
Noszenie dużej ilości biżuterii nie jest dobrym pomysłem. Na co dzień warto nosić delikatne, minimalistyczne zestawy. Komponując stylizację na specjalne wyjście można pokusić się o bardziej charakterystyczny zestaw biżuterii warto jednak wtedy postawić na stonowaną stylizację, a z biżuterii uczynić najważniejszy element zestawu.

Kobiety, które lubią zakładać większą ilość łańcuszków powinny trzymać się zasady, która mówi, by nosić je blisko siebie, tak by sprawiały wrażenie zestawu i ze sobą współgrały. Stworzą efekt schodowy i wszystkie będą widoczne. Różnej długości, delikatne łańcuszki będą wyglądały ciekawie, gdy będą połączone z koszulą o większym rozcięciu. Ruch wprawi je w delikatne falowanie, dzięki czemu będą wyglądały delikatnie i kusząco.

Jaka długość łańcuszka?
W zależności od długości łańcuszka zmienia się postrzeganie naszej sylwetki. Długi, srebrny łańcuszek wyszczupli postać, a ten krótki, blisko szyi zaokrągli ją, ale jednocześnie podkreśli biust.

Panie o pełniejszych kształtach powinny wybierać dłuższe łańcuszki. srebrny łańcuszek będzie idealnie komponował się z głębokim dekoltem. Podkreśli stylizację. Warto jednak zrobić z niego najważniejszy element ubioru. Łańcuszki krótkie zakładamy do bluzek z zabudowanym dekoltem lub bluzek koszulowych z kołnierzykiem.


Czym się kierować wybierając naszyjnik dla mamy? Dodatek na wiosnę, czyli nowy zegarek