Zegarki nie pełnią już obecnie swojej dawnej roli, czyli codziennego przedmiotu użytku. Te czasy już minęły, a miejsce zegarków zajęły telefony komórkowe. Telefony komórkowe (jest to oczywiście skrót myślowy, gdyż chodzi o wszelkie mobilne urządzenia telekomunikacyjne) mają wbudowane zegary, a fakt że każdy obecnie telefon posiada, powoduje że większość ludzi uważa zegarki za zbędne.

Po co nam obecnie zegarek?

Zegarek jednak do lamusa nie odszedł. Obecnie zmienił po prostu swoje znaczenie. Zegarki są obecnie stylowym dodatkiem, który wyznacza status. Jest również niezbędnym elementem stroju wizytowego. Warto również zaznaczyć, że po pewnym okresie stagnacji wartość tę zaczęto zauważać, i coraz więcej osób zaczyna zegarkami się interesować.

Jak dobrać zegarek?

Niezależnie od tego kim jesteśmy, zegarek powinien być dopasowany do nas oraz do ubioru. Nie założymy przecież sportowego zegarka do garnituru. Zasada ta dotyczy zarówno samego zegarka, jak i paska zegarkowego. Niezależnie czy rozważamy paski do zegarków damskich czy męskich, powinny być one dopasowane kolorem i fakturą do butów i paska, czyli innych skórzanych elementów stroju. Wspomnieć należy również w tym miejscu trochę po czasie, że sam pasek do zegarka damskiego lub męskiego, powinien być również skórzany. Jeżeli nie lubmy skórzanych pasków to możemy wybrać bransoletę, ale musimy pamiętać o tym, że bransoleta jest mniej formalna i nie zawsze dobrze pasuje do garnituru lub sukni wieczorowej.


Bransoletka ze srebra, czyli idealny dodatek do codziennej stylizacji Obrączki z białego złota dla lubiących piękny luksus