Srebrne pierścionki to jeden z najpowszechniejszych elementów biżuterii, zarówno tej męskiej, jak i damskiej. Srebro jednak dość łatwo ulega zanieczyszczeniom prędzej czy później srebrny pierścionek trzeba będzie wyczyścić. Jak jednak zrobić to skutecznie i bezpiecznie?

Sztuka doboru preparatu do czyszczenia srebrnych pierścionków

Srebrne pierścionki dzielą się na takie, które składają się w całości ze srebra, a także na te zawierające kamienie. W przypadku obu rodzajów pierścionków można zastosować odpowiednie preparaty do czyszczenia srebra, w których srebrny pierścionek można zanurzyć, a następnie wypolerować, jednak srebrne pierścionki z kamieniami wymagają ostrożności.

Niektóre preparaty do czyszczenia srebra mogą bowiem wchodzić w reakcję chemiczną z osadzonym w pierścionku kamieniem. Trzeba więc dokładnie upewnić się, w przypadku których kamieni środek nie wyrządzi żadnej szkody.

Jak wyczyścić srebrny pierścionek z cyrkoniami i bursztynem?

Środki do czyszczenia srebra są mało skuteczne w przypadku pierścionków z cyrkoniami, a do tego mogą uszkodzić piękne i cenne bursztyny, które są substancją organiczną.

Dlatego też srebrne pierścionki z tymi kamieniami najlepiej jest wyczyścić pastą do zębów. Trzeba jednak uważać na twardość użytej do czyszczenia szczoteczki – powinna on posiadać miękkie włosie.

Do czyszczenia takich srebrnych pierścionków dobra będzie też soda oczyszczona. Do szklanki z łyżką sody oczyszczonej należy wlać gorącą wodę, a kiedy wytworzy się piana, wyjmuje się je i poleruje z użyciem miękkiej ściereczki.

Powyższe sposoby gwarantują przywrócenie pierścionkom naturalnego piękna przez usunięcie z nich czarnego nalotu.


Sklep z biżuterią - mnóstwo okazji Najpopularniejsze pierścionki zaręczynowe