Wybór obrączki ślubnej jest jednym z najważniejszych wyborów związanych z przygotowaniami do ślubu. Złote obrączki muszą być nie tylko eleganckie i estetyczne, ale przede wszystkim – wyjątkowo trwałe.

Czasy, kiedy obrączki ślubne wykonywało się tylko z żółtego złota, bezpowrotnie minęły. Wybór obrączki ślubnej nie wiąże się już ze sztampowością i nawet najbardziej oryginalne pary mogą  znaleźć odpowiedni model dla siebie.

Złote obrączki są wykonywanie z różnego rodzaju złota. Jakiego? Wyróżniamy:

– żółte złoto – to tradycyjne czyste złoto o żółtym zabarwieniu.

– białe złoto – taką barwę uzyskuje się poprzez dodanie do żółtego złota niklu i cynku lub srebra i palladu. Następnie pokrywa się je rodem, dzięki czemu obrączka zyskuje niemalże biały kolor.

– różowe złoto – określane również jako czerwone. Powstaje przez dodanie do złota cynku i miedzi.

 

Warto wiedzieć, że złote obrączki mogą mieć różne wzory i kolory. Mogą być tradycyjne, jednokolorowe obrączki o półokrągłym kształcie lub różnokolorowe, które łączą w sobie różne kolory złota: żółty, biały i różowy. Każdy model można urozmaicić delikatnymi kamieniami ozdobnymi. Coraz większą popularnością cieszą się złote obrączki  z odciskiem palca małżonka lub z połową serca. Należy wiedzieć, że jubilerzy oferują obrączki o nieregularnych kształtach. Ich brzegi sprawiają wrażenie poszarpanych, oderwanych gwałtownie od innej części. To odważny i bardzo wyrazisty wzór. Na rynku dostępne są również złote ażurowe obrączki, które wyglądają , jakby składały się z wielu drobnych, splecionych z sobą złotych kawałków.


Parę słów na temat dewocjonaliów Dodatki, które odmienią Twoją stylizację- portfele damskie, apaszki i ozdoby do włosów