Srebrne łańcuszki Marko to klasyczna i elegancka biżuteria, która odznacza się wyjątkowo lekką estetyką. Łańcuszki mogą być noszone samodzielnie lub w towarzystwie odpowiednio dobranej zawieszki. Przed wyborem takiej ozdoby warto się zapoznać z najczęściej stosowanymi rodzajami splotów srebrnych łańcuszków, aby wybrać ten odpowiedni.

Ankier

Angielska nazwa tego splotu (marina) bierze swoje pochodzenie od marynarskich splotów. Rzeczywiście ten rodzaj łańcuszka może kojarzyć się z żeglarskimi linami za sprawą swojej regularności. Łańcuszek z niewielkimi ogniwami doskonale nadaję się do ekspozycji zawieszki.

Linka

Jeden z najpopularniejszych splotów, nazywany też często żmijką lub żyłką, odznacza się drobnym i ciasnym splotem, co sprawia, że nie widać poszczególnych oczek, które go tworzą. Łańcuszki srebrne tego rodzaju prezentują się bardzo estetycznie i dobrze wyglądają w towarzystwie lekkich zawieszek. Większy ciężar może jednak doprowadzić do zerwania jego delikatnej konstrukcji.

Bismark

Efektywny i charakterystyczny łańcuszek o splocie Bismark przeznaczony jest do tworzenia bransoletek. Wykonana ze srebra biżuteria o tym szerokim splocie zdecydowanie będzie przyciągała wzrok i pozwoli wyróżnić się wśród tłumu.

Pancerka

Tego rodzaju splot najchętniej wybierany jest przez mężczyzn z uwagi na masywne ogniwa i ich charakterystyczny spłaszczony kształt. Łańcuszek srebrny tego rodzaju noszony jest bez zawieszek, a jego delikatniejszą wersję często wybierają kobiety.


Złota bransoletka - ponadczasowa elegancja czy synonim kiczu? Idealna biżuteria ślubna