Biżuteria damska to szczególny rodzaj dodatku, który nosi na sobie każda kobieta. Spełnia on funkcje pięknej dekoracji i dodatkowego upiększania całej stylizacji, lecz co bardzo ważne, musi być bardzo uważnie dobrana. Czym zatem trzeba się kierować, podczas wybierania damskiej biżuterii?

Biżuteria – Z jakiego kruszcu?

Podstawową sprawą, gdy wybiera się biżuterie dla kobiet, jest zdecydowanie się na konkretny kruszec. Kiedy odpowiednie będzie złoto, a kiedy srebro? Jak się okazuje złoto, choć uważane jest za znacznie bardziej szlachetne i ekskluzywne niż srebro, jest od niego znacznie rzadziej noszone. Srebro jest bardzo uniwersalne i pasuje właściwie na każdą okazję i może być noszone jako codzienna biżuteria. Złoto natomiast z racji swojego charakteru, polecane jest przede wszystkim na okazje wyjątkowe i znaczące. Nie poleca się natomiast tego, aby złota biżuteria dla kobiet była noszona na co dzień.

Jaki rodzaj?

Kolejnym pytaniem, na jakie trzeba sobie odpowiedzieć, jest to, jaka konkretnie biżuteria damska ma być noszona. Jak bowiem wiadomo, nie są to tylko pierścionki, lecz również kolczyki, czy też naszyjniki. Wiele w tym wypadku zależy od tego, w co dodatkowo jest się ubraną. Biżuteria złota, w tym oczywiście piękne i bogato zdobione pierścionki, nie są polecane na co dzień. Zdecydowanie lepszym wyborem do codziennych stylizacji są drobne srebrne kolczyki, które z powodzeniem można nosić zarówno na uczelni, jak i do pracy czy też podczas zwykłego wyjścia do sklepu.
Odpowiednie dobranie damskiej biżuterii jest bardzo ważne, ponieważ przesadzając, można całkowicie zrujnować posiadaną stylizacje.


Biżuteria dla każdego Jak wybrać rozmiar pierścionka z czarnym diamentem?