Pierścionek zaręczynowy to element tradycji, który jest jak najbardziej wciąż żywy. Wiele osób wybiera zakup tego rodzaju pierścionka i wręczenie go swojej wybrance w dniu zaręczyn jako symbolu danego słowa. Jakie pierścionki są najmodniejsze w tym sezonie? Na co najczęściej decydują się Polacy?

Różne rodzaje metali szlachetnych

Pierścionki wykonywane są ostatnio nie tylko z metali najbardziej popularnych, jak złoto i srebro, ale również tych rzadziej używanych. Pierścionki zaręczynowe wykonane ze złota https://ergold.pl/74-pierscionki-zareczynowe to zdecydowanie najbardziej klasyczne rozwiązanie. Głównie jest to spowodowane ceną tego kruszcu, która mimo różnych wahań utrzymuje się stale na wysokim poziomie. W pewnej mierze stosuje się tu również srebro, najczęściej jednak jako jeden z komponentów, w połączeniu z droższymi materiałami. Coraz bardziej stają się popularne pierścionki złote i platynowe z domieszkami takich metali jak pallad, iryd, czy rod. Stosuje się się je w celu rozjaśnienia barwy właściwego materiału. Dużą popularność – ze względu na relatywnie niską cenę i zerowy potencjał uczulający zyskuje obecnie tytan.

Kamienie w pierścionkach

Klasycznie w pierścionkach zaręczynowych stosuje się doskonale znane wszystkim kamienie szlachetne, takie jak diamenty, szmaragdy, rubiny, czy wiele kamieni półszlachetnych. W wielu współczesnych projektach zastosowanie znajdują jednak również ciekawsze materiały. Kryształy metali – na przykład irydu, skamieniałe drewno, czy różnego rodzaju tworzywa sztuczne to tylko niektóre z wielu możliwości.


Jak wyczyścić srebrne pierścionki bezpiecznie i skutecznie? Piękny łańcuszek