Ręczne tworzenie biżuterii może przynieść mnóstwo radości. Najważniejsze to wybrać dobrej jakości, atrakcyjne prefabrykaty. Do bardzo ciekawych propozycji należą kamienie półszlachetne. Wielobarwne minerały idealnie się nadają do tworzenia oryginalnej i efektownej biżuterii, takiej jak bransoletki, naszyjniki, pierścionki i kolczyki. Jaki minerał warto wybrać do tego rodzaju pracy rękodzielniczej?

Jaki szlachetny minerał wybrać do tworzenia biżuterii?

Sklepy z jubilerskimi kamieniami i akcesoriami do tworzenia biżuterii oferują bardzo bogaty wybór produktów. Pośród wielu propozycji na uwagę zasługuje agat. To kamień naturalny, który występuje pod różnymi postaciami, takimi jak np.

  • kula gładka,
  • kula fasetowana,
  • walec nieregularny,
  • kula matowa,
  • patyczek,
  • bryła nieregularna,
  • talarek.

Agat koraliki może mieć najróżniejsze nie tylko formy i kształty, ale i kolory. Można kupić m.in. odcienie fioletu, beżu, pomarańczu, różu czy ciemnej zieleni. Bogaty wybór koralików z agatu pozwala na dopasowanie ich do indywidualnych potrzeb rękodzielnika. Agatowe koraliki są nanizane na sznury, co ułatwia łatwość tworzenia biżuteryjnych cacek.

Kamienie z agatu – idealne do tworzenia biżuterii

Kamienie z agatu można zakupić nie tylko w formie sznurów koralików. Agat kamień jak ten od kamieniolomy.pl może być efektownie oprawiony w zawieszkę w kolorze srebrnym, która jest idealną bazą do tworzenia łańcuszków i naszyjników. Kamienie mogą mieć różne kształty. Mogą być one nieregularne lub mieć formę np. sopelka, wahadełka czy strzały.

Wszystkie warianty agatu są piękne i niepowtarzalne. Nietuzinkowe kolory, formy i kształty oraz efektowny wygląd sprawiają, że praca z tymi kamieniami jest bardzo przyjemna. A efekty przechodzą same siebie. Biżuteria z agatu zachwyca.


Pierścionki ze stali chirurgicznej - dlaczego kobiety je uwielbiają? Bransoletka na stopę - jak definiować ten produkt