Obrączki ślubne stanowią symbol zawarcia związku małżeńskiego. Powinny być odpowiednio dobrane, atrakcyjne i wygrawerowane co najmniej od środka. Grawer na obrączkach to z reguły imię współmałżonka i data ślubu. Można do tego dodać do tego też krótki dopisek w stylu: na zawsze razem. Grawerowanie biżuterii tego rodzaju to usługa dostępna u wielu złotników. Nie warto jednak decydować się na grawerowanie, nie wiedząc jak biżuteria z grawerem będzie wyglądać.

Grawerowanie można wykonać różnymi metodami

Minęły już czasy, w których obrączki grawerowało się odbijając po prostu na złocie litery i cyfry. Taki grawer zawierał najczęściej drukowane litery i cyfry ze wzornika. Niestety i obecnie wielu złotników decyduje się na tą formę grawerowania bowiem jest najprostsza i bardzo szybka do wykonania. Tak wygrawerowane obrączki nie będą wyglądały atrakcyjnie. O wiele lepiej postawić na przykład na grawerowanie laserowe.

grawer na obrączkach

Grawerowanie można wykonać bardzo profesjonalnie

Obrączki można grawerować odbijając na nich proste literki, albo też użyć nowoczesnych metod i dzięki grawerowaniu uzyskać na obrączkach napisy przypominające pismo ręczne. Możliwe jest też grawerowanie różnymi czcionkami, dodawanie ozdobnych serduszek, podkreśleń i innych elementów dekoracyjnych. Takie grawerowanie wykonać może tylko złotnik, który ma odpowiednie umiejętności i urządzenia pozwalające tak działać. Decydując się na grawer na obrączkach, warto więc podpytać, czy możliwe jest grawerowanie ładnych napisów, czy tylko odbijanie na obrączkach literek i cyfr. Jeśli złotnik nie ma odpowiednich urządzeń i nie jest w stanie wykonać ładnego grawerowania, warto zrezygnować z tej usługi i przejść się do złotnika, u którego profesjonalne grawerowanie jest możliwe do wykonania.


Jak wybrać złote kolczyki? Jakie pudełko na zegarki wybrać?