Kolczyki to najczęściej wybierany rodzaj biżuterii dla kobiet w każdym wieku. Dla nas są kwintesencją kobiecości i zdecydowanie uważane są za sprawiedliwe. Odpowiednio dobrane kolczyki są jak przedłużenie naszego ciała. Całkowicie niewyczuwalny, wygodny i komfortowy, a jednocześnie doskonale spełniający swoją funkcję. Prawie każdy z nas ma swoich ulubieńców. Ale kiedy mówimy o dziewczynie, która zaczyna swoją przygodę z biżuterią, co wybrać?

Kolczyki dla dziewczynki srebrne czy złote?

Kamienie szlachetne o wysokich próbach to nie tylko okazja do zakupu drogich prezentów na specjalne okazje, ale przede wszystkim bezpieczna, minimalnie uczulająca biżuteria, która nie podrażnia delikatnych uszu i przyspiesza gojenie. Niskiej jakości złote lub srebrne kolczyki mogą powodować podrażnienia, zaczerwienienia i swędzenie, ponieważ zawierają duże ilości innych metali, które mogą powodować alergie. Rozmiar powinien być również wskazówką przy wyborze biżuterii dla dziewczynek. Im młodsza dziewczyna, tym lżejsze i mniejsze powinny być kolczyki. Należy również zwrócić uwagę na jakość i wytrzymałość zapięcia, które samo nie powinno się otwierać ani przekręcać. Jeśli zastanawiasz się, czy kolorowe kamienie są odpowiednie dla dziewczynek, idealne propozycje tego typu biżuterii, takie jak kolczyki z białego złota z rubinami dla małych dzieci. Więcej na temat kolczyków dla dziewczynki znajdziesz na: https://stalowelove.com.pl/pl/c/Kolczyki-dla-dziewczynek/61

kolczyki dla dziewczynki

Jakie zapięcie kolczyków dla dziewczynki wybrać??

Kolczyki dla dziewczynek muszą być używane bezpiecznie, aby uniknąć bólu i obrażeń dziecka podczas codziennego użytkowania i snu. Kolczyki muszą być wygodne w noszeniu, a zapięcie powinno gwarantować, że kolczyki nie zgubią się podczas zabawy czy rozbierania. Kolczyki haczyki są idealne dla dzieci. Oczywiście odpowiednie są również klasyczne kolczyki sztyfty lub angielskie sztyfty.


Bransoletka z grawerem dla przyjaciółki- idealny pomysł na prezent Złote zawieszki do łańcuszka damskie - jakie wybrać?