Kolczyki to bardzo stylowa ozdoba. O kolczykach marzy wiele dziewczynek od najmłodszych lat. Bardzo często otrzymują swoje pierwsze kolczyki na komunie, po której następuje wymarzone przekłucie uszu. Dlaczego dzieci lubią kolczyki? Ciężko jednoznaczne odpowiedzieć na to pytanie, ale zwykle podyktowane jest to podpatrywaniem starszych dzieci (np. rodzeństwa), koleżanek w szkole/przedszkolu, czy mam, które z dumą noszą kolczyki. Dopiero później można podejrzewać, że chodzi o kwestie mody. Tu oczywiście znaczenie ma wiek dzieci.

Kolczyk złote dla dzieci

Wybór odpowiednich kolczyków nie jest prosty, szczególnie kiedy kupujemy je w ramach prezentu. Jeżeli kolczyki są dla małych dzieci, tym trudniej dokonać wyboru, ponieważ pod uwagę trzeba brać kilka różnych aspektów (wiek dziecka, funkcjonalność kolczyków, a także materiał, z jakiego będą one wykonane).

 

Najlepszym wyborem zawsze będą kolczyki złote dla dzieci. Wybierając złoto, będziemy mieć pewność, że raczej nie uczuli ono malucha. Co więcej, pozwoli też szybciej zagoić się świeżo przekutym uszom. Złoto słynie ze swoich właściwości antybakteryjnych, dlatego polecane jest w przypadku wyboru pierwszych kolczyków. Ponadto złote kolczyki dla dzieci to też stylowa biżuteria, a taki prezent na pewno zostanie doceniony. Kolczyki złote też nie wychodzą z mody, więc dziecko będzie się nimi długo cieszyć. Często też takie prezenty doceniane są dopiero w dorosłym wieku, kiedy poznamy znaczenie złota.


Jak nosić złoty łańcuszek? Złote pierścionki - najlepszy prezent