Pierścionek zaręczynowy jest bardzo ważny dla kobiety. Jest to znak, że jest kochana, a mężczyzna ma poważne zamiary. Jak wybrać pierścionek zaręczynowy, by był uniwersalny i modny przez długie lata?

Kamień – jeden czy kilka?
Wybierając pierścionek zaręczynowy mężczyzna musi zdecydować o kolorze złota oraz kamieniu, który będzie zdobił palec wybranki.

Klasyczne, żółte złoto sprawdza się od lat. Jest to propozycja dla kobiet, które lubią tradycyjne rozwiązania. Dla kobiet, które cenią sobie biżuterię niebanalną i awangardową idealnie sprawdzi się pierścionek zaręczynowy różowe złoto (sprawdź modele), który dopiero od niedawna stał się modny i triumfalnie wszedł na salony.

Białe złoto jest idealne dla kobiet, które cenią sobie srebrną biżuterię. Połączenie białego i żółtego złota spodoba się kobiecie, która równie często nosi biżuterię złotą, jak i srebrną.

Kolejnym elementem, o którym decyduje mężczyzna jest kamień, który będzie znajdował się w pierścionku. Tradycyjnym rozwiązaniem jest jeden kamień. Bardzo ciekawie wyglądają pierścionki, które mają kamień większy na środku, a po bokach małe, delikatne kamienie.

Pierścionki zaręczynowe różowe złoto niepowtarzalnie komponują się z czarnymi diamentami, różowymi szafirami czy rubinem. Jest to połączenie bardzo eleganckie, gustowne i niebanalne. Taki pierścionek zaręczynowy zawsze można uzupełnić kilkoma drobniejszymi białymi szafirami.

Wybierając pierścionek zaręczynowy trzeba go przede wszystkim odpowiednio dopasować do gustu przyszłej narzeczonej, tak by współgrał z jej charakterem oraz biżuterią, którą lubi.


Jakie złote pierścionki z cyrkoniami wybrać? Gdzie kupić męską biżuterię?