Mimo bogatej kolekcji gotowej biżuterii, to własnoręczne wyroby, które w pełni można dopasować do swoich niebanalnych pomysłów i gustu, często stają się ulubioną ozdobą. By stworzyć własne kolczyki czy bransoletki wcale nie trzeba mieć wyjątkowych umiejętności. Już najprostsze projekty potrafią zachwycić swoją skromną, ale pełną lekkości i piękna, nietuzinkową formą. Sprawdź jak szybko i prosto można zrobić spersonalizowana biżuterię z modnymi chwostami!

Dlaczego chwosty?

Chwosty do biżuterii to ozdobny pęk luźno zwisających nitek zebrany na górze w zacisk lub węzeł. Są wyjątkowo wdzięcznym elementem, gdy zaczyna się przygodę z projektowaniem i tworzeniem własnej biżuterii. Wykonanie własnych ozdób z chwostami jest bardzo proste, przyjemne i nie zajmuje wiele czasu. Zawsze modne, dodające uroku i zwiewności, a przy tym niezwykle uniwersalne – świetnie pasują do luźnych, codziennych stylizacji, jak i bardziej eleganckich. Bogata kolorystyka i duży wybór dodatków sprawia, że każdy z łatwością znajdzie coś dla siebie. Wystarczy zaczerpnąć pomysły z inspirujących projektów, wybrać własne kolory i uzupełniających je ozdób, które pozwalają w subtelny sposób wyrazić siebie i podkreślić naturalne piękno.

chwosty do biżuterii

Chwosty – pomysł na delikatne kolczyki.

Długie, optycznie wysmuklające kolczyki z chwostami cieszą się niesłabnącą od lat popularnością. Są bardzo lubiane nie tylko ze względu na swoją efektowną zwiewność, ale również dlatego, że są bardzo lekkie, przez co wygodnie się je nosi nawet cały dzień. Najprostszą kompozycją, która jednocześnie pozostawia dużo miejsca na własne pomysły, są chwosty z koralikami i czapeczkami, które tworzą bardzo ładne, lekkie kolczyki. Wybierając czapeczki z szerokiego asortymentu, warto postawić na ciekawy wzór, który będzie ładnie się komponował z kolorem frędzelków. Koralik może być w podobnym odcieniu, lub odważnie kontrastować z nitką. By stworzyć te bajecznie proste kolczyki wystarczy:

  • nawlec na szpilkę koralik i czapeczki,
  • zagiąć w oczko końcówkę szpilki,
  • nałożyć na nią otwarte kółeczko zaciskowe z przewleczonym przez środek chwostem,
  • zamknąć kółeczko,
  • umieścić całość na biglu.

Długie bigle świetnie pasują do tego zestawienia, tworząc elegancką, ale delikatną i ujmująca w swej prostocie ozdobę.


Kolczyki ze stali chirurgicznej o kształcie koła Bransoletka z grawerem dla przyjaciółki- idealny pomysł na prezent