Coraz częściej matki małych dziewczynek decydują się na to, aby przekuć im uszy. Oczywiście jest to gest bardzo dziewczęcy, o którego bardzo często same nawet proszą kilkuletnie dziewczynki. Kolczyki dodają klasy i, z całą pewnością prezentują się doskonale niezależnie od wieku dziewczynki, która je nosi. Dobrze jednak umieć dobrać styl danych kolczyków do wieku oraz sytuacji.

Jakie kolczyki będą odpowiednie dla kilkuletniej dziewczynki?

W przypadku bardzo młodej dziewczynki, z całą pewnością warto zrezygnować z ciężkich i niewygodnych kolczyków, które mogą przeszkadzać dziecku podczas codziennego funkcjonowania. Oczywiście złym pomysłem będą także długie kolczyki lub klasyczne kółka, które niestety bardzo łatwo jest wyrwać i tym samym uszkodzić sobie strukturę ucha. To dlatego dla małych dziewczynek polecane są kolczyki wkręcane i ściśle trzymające się płatka ucha. Na przykład złote kolczyki dla dziewczynki w ciekawym i dziewczęcym kształcie. Bez problemu tego typu biżuterię można dostać w sklepach jubilerskich, które posiadają w swojej ofercie kolekcję dla dzieci.

Tego typu kolczyki zawsze będą prezentować się klasycznie, ale jednocześnie będą bezpieczne podczas zabawy, czy uprawiania sportu. Warto wybrać złoto także po to, aby mieć pewność, że kolczyki nie wywołają żadnej reakcji alergicznej. Niestety bardzo często zdarza się, że tańsze zamienniki wywołują wysypkę, czy nawet opuchliznę, która może być bardzo niebezpieczna dla uczulonych dzieci.

To dlatego warto zwracać uwagę na skład surowcowy kolczyków, a także na ich kształt i to, czy nie będą krępować one ruchów kilkulatki.


Naszyjnik celebrytka srebrny - ponadczasowa biżuteria na każdą okoliczność Piękna biżuteria z modowym zacięciem