Biżuteria stereotypowo w pierwszym momencie kojarzona jest z kobiecym gadżetem. Zwykło się mówić, że jedynym elementem biżuteryjnym, który pasuje mężczyźnie, jest zegarek, jednak obecna moda oferuje wiele innych dodatków, które nie są już powodem do śmiechu, a coraz częściej powielanym trendem. Czy warto ulec modzie i zdecydować się na zakup męskiej biżuterii?

Czy biżuteria męska powinna być tematem tabu?

biżuteria męska

Męski styl zazwyczaj jest synonimem minimalizmu, a jego przeciwieństwem wydaje się biżuteria. Najczęściej wybierana jest przez przedstawicieli ulicznego stylu, którzy decydują się na masywne naszyjniki czy bransolety w postaci łańcucha. Często wykorzystują ją również artyści, którzy podkreślają w ten sposób swój sceniczny wizerunek. Zatem czy u mężczyzn może prezentować się gustownie i z klasą? Tego najczęściej obawiają się panowie – wszechobecnego przepychu. 

Producenci męskiej biżuterii oferują wiele wariantów w postaci różnorakich łańcuszków, bransolet czy sygnetów. Ich minimalistyczna wersja świetnie sprawdzi się w eleganckich sytuacjach, opartych na przykład na garniturach. W przypadku codziennych stylizacji panuje większa tolerancja, a ostateczny wybór należy do użytkownika owych gadżetów. Biżuteria może stanowić ledwo widoczny dodatek lub stanowić pierwszoplanowy element, wyróżniający się nietypową formą czy wzorem. 

Stal chirurgiczna kontra metale szlachetne – co wybrać?

1. Biżuteria męska ze stali chirurgicznej z https://www.vezzi.pl/pl/bizuteria-meska cieszy się popularnością ze względu na wysoką jakość wyrobu, zapewniającą trwałość na uszkodzenia i działanie czynników zewnętrznych, a przy tym niską cenę. Coraz więcej firm decyduje się na wykorzystanie tego materiału do produkcji swoich wyrobów biżuteryjnych, dzięki czemu na rynku jest ich coraz większy wybór. Daje to możliwość przetestowania panom różnych elementów czy styli biżuterii, bez zbędnego przepłacania na drogich gadżetach. 

2. Biżuteria męska wykonana z metali szlachetnych to klasyka sama w sobie. Bogata oferta zapewnia wiele stylowych wariantów biżuterii, które będą ponadczasowe. Wiąże się to z większymi kosztami, w porównaniu do tańszej stali chirurgicznej, w związku z tym powinien być to przemyślany zakup, aby posłużył na lata, zamiast zostać odłożonym po jednym użyciu na dno szuflady.


Pierścionki ze stali chirurgicznej - nowoczesny wymiar biżuterii Bransoletki z diamentem - doskonały prezent i uzupełnienie stylizacji