Zaręczyny powinny być wyjątkowym dniem, zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojej wybranki. Gwarancją udanych zaręczyn są poprzedzające je staranne przygotowania, w których jednym z kluczowych momentów jest wybór odpowiedniego pierścionka.

Jednym z najlepszych będzie – ze względu na utrzymującą się od lat popularność – pierścionek zaręczynowy z tanzanitem.

Tanzanit – wyjątkowy kamień z serca Afryki

Tanzanit to szczególny klejnot. Skąd pochodzi jego czar? Czy jego źródłem jest niespotykany, niebieski kolor, czy tajemniczy, fioletowy połysk? A może to, że jest to kamień prawdziwie unikatowy?

Tanzanity można znaleźć tylko w jednym miejscu na świecie: u samego podnóża Kilimandżaro, na terenie Afryki. Jedyne na świecie złoże tanzanitu odkryto w latach 60. XX wieku. Przed tą datą minerał ten był całkowicie nieznany ludzkości!

Charakterystyka mineralogiczna

Tanzanit jest jednym z najtwardszych kamieni szlachetnych (twardość w skali Mohsa między 6 a 7). Twardość minerału nieuchronnie wiąże się z jego kruchością.

W naturze tanzanit tworzy piękne kryształy słupowe. Jego skład chemiczny jest bardzo zróżnicowany – składa się on głównie z aluminium i wapnia, ale zawiera też śladowe ilości wanadu (jony tego pierwiastka odpowiadają za piękny, niebieski kolor), strontu i chromu.

Symbolika kamienia

Jak wszystkim innym kamieniom szlachetnym, także i tanzanitowi tradycyjnie przypisuje się mistyczne właściwości. Ma on mianowicie pomagać efektywniej wyrażać własne uczucia. Wybór pierścionka zaręczynowego z tanzanitem może więc poprawić jakość Waszego związku poprzez wspieranie procesów komunikacyjnych!


Wymienne paski do zegarków i ich zalety Pierścionek z czarnym diamentem - alternatywa dla białego brylantu