Kobiety kochają brylanty. Za ich blask, klasykę i ekskluzywny wygląd. Pierścionek z białym diamentem stał się niemalże symbolem zaręczyn, wytworności i dobrego gustu. Dla osób poszukujących czegoś równie pięknego, ale z pazurem, ciekawą alternatywą będzie czarny diament.

Ciekawostki o czarnym diamencie

Diament w kolorze głębokiej czerni różni się od białego brylantu nie tylko barwą, ale również swoimi właściwościami. Biały diament odbija światło, dzięki czemu biżuteria z tym kamieniem pięknie się mieni. Natomiast czarny diament absorbuje wiązki światła, przez co zachowuje nieco matowy wygląd i kolor głębokiej czerni. Czarne diamenty to kamienie naturalne i najtwardsze spośród wszystkich diamentów.

Dla kogo pierścionek z czarnym diamentem?

Z racji ciemnego koloru oczka biżuteria z czarnym diamentem przykuwa wzrok i jest bardziej widoczna niż ta ozdobiona białym brylantem. Pierścionek z czarnym diamentem będzie ciekawą propozycją dla kobiet ceniących sobie klasyczne formy, ale z nutką ekstrawagancji. Czarne diamenty wspaniale współgrają ze strojami biznesowymi, dodając dłoniom szlachetności. Pierścionek z ciemnym oczkiem pięknie będzie kontrastował z alabastrową skórą.

Z czym łączyć czarny pierścionek?

Czarny diament najlepiej wygląda w towarzystwie białego złota. Jego surowy, nieco mroczny charakter dopełni szlachetna obrączka w kolorze srebra, nadając mu jeszcze większej tajemniczości. Czarny diament świetnie współgra z innymi kamieniami, z białym brylantem, szafirem lub rubinem.


Jak zapewnić niezapomniane oświadczyny? Wybierając pierścionek zaręczynowy z tanzanitem! Odpowiedni rozmiar pierścionka - jak określić go dobrze?