Jest takie popularne powiedzenie – „rozmiar rozmiarowi nierówny”. Ma ono zastosowanie w przypadku ubrań, ale również w przypadku biżuterii. Nic więc dziwnego, że panie mają czasem problem, aby ocenić jaki jest ich rozmiar pierścionka.

Odpowiednio dobrana biżuteria

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka w najlepszy sposób? Najłatwiej to zrobić udając się do sklepu jubilerskiego. Przy czym warto udać się do tego miejsca, gdzie taka biżuteria będzie w przyszłości zamawiana. Każdy sklep ma swoją miarę. Wydawać by się mogło, że tabela rozmiarów jubilerskich jest taka sama. Jest ona podobna! Nieco różni się od siebie, dlatego należy o tym pamiętać, co pomoże nam faktycznie ocenić, jaki rozmiar danego pierścionka będzie najlepszy.

Samodzielny dobór biżuterii

 Jak zmierzyć rozmiar pierścionka, kiedy wizyta w sklepie jubilerskim jest niemożliwa? Można skorzystać z podpowiedzi, jakie znaleźć można w sieci – na pewno warto przeczytać ten szczegółowy poradnik jak zmierzyć rozmiar pierścionka. Na szczęście internet przychodzi na pomoc takim osobom, umieszczając tabele rozmiarów jubilerskich online. Bardzo często dostępna jest ona w skali 1:1, więc wystarczy tylko przyłożyć do ekranu posiadany pierścionek, dzięki czemu nie będzie problemu, aby określić rozmiar biżuterii. Przy czym w sieci spotkać można najpopularniejsze rozmiary, więc osoby, które mają palce o nietypowych rozmiarach, mogą mieć problem. Czy one nie dadzą rady zamówić biżuterii dla siebie? Oczywiście, że dadzą radą. Wystarczy tylko znaleźć opis metody mierzenia rozmiaru za pomocą suwmiarki lub linijki, a odpowiedź na swoje pytanie na pewno uda się odszukać.


Pierścionek z czarnym diamentem - alternatywa dla białego brylantu Wybór koloru złota w pierścionku z oliwinem