Biżuteria to niezbędny element każdej stylizacji. Warto zadbać, by była nie tylko elegancka i dobrze dobrana do stroju, ale również symboliczna. Jak komponować personalizowane bransoletki z zawieszkami?

Dlaczego warto samodzielnie skomponować bransoletkę z charmsami?

Bransoletki modułowe mogą być dokładnie takie, jak wymarzy sobie każda kobieta. Ozdobne zawieszki można samodzielnie dobierać i komponować w wyszukane i jednocześnie znaczące połączenia.

Warto pamiętać, że dekoracyjny charms, który zawiśnie na łańcuszku bransoletki jest nie tylko dekoracją, ale również ma znaczenie. Bransoletka modułowa może stać się symbolem ważnych momentów w życiu kobiety.

Czterolistna koniczyna to symbol szczęścia. Słonik z podniesioną trąbą oraz podkowa również mówią o poszukiwaniu szczęśliwych dni. Serce jest symbolem miłości, a nieskończoność wierności. Mały bucik może symbolizować moment urodzenia dziecka, a aparat fotograficzny chęć podróżowania i poznawania świata.

Jak skomponować bransoletkę?

Wybierając elementy do bransoletki modułowej należy pamiętać o zasadzie, która mówi, że zarówno łańcuszek, jak i elementy dekoracyjne powinny być wykonane z tego samego kruszcu. Wybierając złoty łańcuszek należy do niego dobrać złote charmsy. Srebrny łańcuszek należy połączyć ze srebrnymi zawieszkami.

Bransoletkę z zawieszkami można urozmaicić koralikami, które będą zdobione cyrkoniami, kamieniami naturalnymi, złoceniami czy ręcznie wykonanymi emaliami. Klipsami można podzielić bransoletkę na symetryczne elementy, a dzięki separatorom oddzielimy od siebie charmsy, by były dobrze widoczne.


Nieśmiertelnik z grawerem - co napisać? Jakie są najpopularniejsze pamiątki komunijne dla dziecka?