Chociaż w pierwotnym założeniu nieśmiertelniki podbijały branżę wojskową, stanowiąc prosty sposób identyfikacji żołnierzy, dzisiaj z kolei królują na rynku jubilerskim. Najczęściej zasilają asortyment działu męskiej biżuterii – zobacz nieśmiertelniki tutaj – jednakże sprawdzają się świetnie również jako dodatki dla pań.

Asortyment nieśmiertelników

Pośród modeli tej wyjątkowej i niecodziennej biżuterii znajdziemy nieśmiertelnik srebrny, pozłacany, blaszany, a także wykonany ze stali chirurgicznej. Jako że każdy materiał jest inny, przed zakupem dobrze zorientować się w sposobie ewentualnej pielęgnacji Dog Taga. Niemniej jednak dużym powodzeniem cieszą się przede wszystkim srebrne modele, które piękne eksponują wykonany na nich grawer. Tutaj jednak pojawić może się pytanie, co właściwie umieścić na awersie nieśmiertelnika.

Uniwersalny nośnik danych

Często, gęsto zdarza się, że nieśmiertelnik z grawerem ma przede wszystkim pełnić rolę identyfikacyjną. Sprawdza się to głównie w przypadku osób chorych, także z zaburzeniami psychicznymi, jak również starszych. Wtedy warto ograniczyć treść informacji do podstawowych danych jak imię i nazwisko, dokładny adres bądź numer kontaktowy do najbliższej osoby pełniącej rolę opiekuna. Niemniej jednak warto również umieścić w tekście dane medyczne, czyli alergie bądź informację o istotnych chorobach. W przypadku konieczności udzielenia pomocy przez ratowników lub osoby trzecie takie dane znacznie to ułatwią.

Oryginalny przekaz

Jednakże grawerunek może przedstawiać inną informację. Niejednokrotnie jest to sentencja zagrzewająca do działania bądź motto życiowe danej osoby. Za takowe może posłużyć także ulubiony cytat lub znane przysłowie. Co więcej, sentencja wcale nie musi być grawerowana w języku polskim. Równie często nieśmiertelniki przyozdabiają hasła w języku angielskim bądź łacinie, ale w rzeczywistości to od zamawiającego zależy czy skorzysta z bardziej standardowych rozwiązań, czy też nie.

Inny rodzaj grawerunku to bardziej osobiste bądź sentymentalne wyznania. Są to m.in. wyznania miłosne czy nawet nieco bardziej intymne obietnice. Idąc tym szlakiem, na nieśmiertelniku umieścić można też ważną datę będącą rocznicą istotnego, życiowego wydarzenia.

Pomysłów na tekst można wymieniać bez liku. Co więcej, wcale nie trzeba umieszczać tekstu, wypełniając przestrzeń biżuterii grafiką bądź symbolem. Tak czy inaczej uczyni to nieśmiertelnik wyjątkowym dla posiadacza nabytkiem.


Pierścionek ze szmaragdem - dlaczego warto i gdzie można go kupić? Bransoletka z zawieszkami - biżuteria z przesłaniem