Biżuteria to nie tylko efektowny dodatek – często niesie ze sobą pewne przesłania i symbolizuje wartości ważne dla osoby, która ją nosi. Tak jest między innymi z biżuterią ze znakiem nieskończoności, która znajduje uznanie na całym świecie – i nic w tym dziwnego – ten prosty kształt wywołuje tylko pozytywne skojarzenia.

Co znaczy odwrócona poziomo ósemka?

Jest to przede wszystkim symbol nieskończoności, który znamy z lekcji matematyki i oznacza on ilość większą od jakiejkolwiek istniejącej liczby. Jednak symbol ten znany był już w starożytności, gdzie oznaczał wieczność, cykliczność i ciągłe odradzanie się – w starożytnym Egipcie symbolizował te wartości wąż zjadający własny ogon.

Oczywiście biżuteria ze znakiem nieskończoności może mieć dla jej posiadacza nieco inne znaczenie. Często nosi się ją jako amulet stojący na straży takich wartości jak miłość, przyjaźń czy wiara, aby trwały wiecznie i niezmiennie. Przez inne osoby jest symbol nowych zmian czy postanowień, w których chcą wytrwać. W ostatnim czasie symbol ten wykorzystują również różnego rodzaju kampanie, w tym między innymi firma Avon, gdzie oznacza on stop przemocy przeciwko kobietom.

Jak nosić biżuterię ze znakiem nieskończoności?

Biżuteryjne dodatki z tym pozytywnym symbolem mogą być bardzo różne. Kobiety często noszą między innymi kolczyki nieskończoność z https://www.marko.pl/bizuteria-znak-nieskonczonosci, które zazwyczaj mają formę wkrętek. Jest to świetny dodatek do casualowej stylizacji, ale nie tylko – w skromnych i subtelnych kolczykach nieskończonościach możemy również występować w bardziej oficjalnych sytuacjach.

Inną alternatywą jest na przykład bransoletka ze znakiem nieskończoności lub naszyjnik. Szczególną popularnością cieszą się drobne złote lub srebrne łańcuszki z tym znakiem. Taką bransoletkę ze znakiem nieskończoności noszą celebryci znani na całym świecie. Jest to motyw, który z pewnością nie wyjdzie z mody.


Kiedy postawić na naszyjnik z grawerem? Biżuteria ze stali chirurgicznej