Cechuje je przede wszystkim wygoda. Nie krępują ruchów, idealnie przylegają do ciała (a nawet je nieco modelują) i właśnie dlatego, na dobre opuściły salę gimnastyczną i przeniosły się z niej do życia codziennego. Bo trzeba wiedzieć, że modne legginsy nie dość, że są komfortowe w noszeniu, to jeszcze świetnie wyglądają

Szare, bure, nijakie

Czasy, kiedy legginsy można było nabyć jedynie w trzech podstawowych kolorach – szarym, czarnym i granatowym już dawno minęły. Dzisiaj w niczym nie przypominają swoich nudnych przodków. Można je bez problemu znaleźć właściwie w każdym kolorze tęczy – począwszy od barw bardziej neutralnych, a na neonach skończywszy. Sympatycy modnych legginsów mogą jednakże przebierać nie tylko kolorach, ale i we wzorach. Na rynku dostępna jest cała plejada tych ostatnich– począwszy do kwiatów i geometrycznych wzorów przez rozmaite „esy-floresy”, cieniowania, aż po nadruki galaktyk czy liści palmowych.

Jak je nosić?

W zasadzie odpowiedź mogłaby brzmieć – „jak się chce”, bo już dawno w świecie mody nie panowała taka dowolność i mnogość tego, co nosić można. Oczywistymi połączeniami będą te kojarzące się sportowo – a więc z bluzą czy T-shirtem (nawet tym bardzo krótkim i niezakrywającym pupy). Jednakże łączenie modnych legginsów z tunikami czy kobiecymi sukienkami również nikogo nie dziwi (szczególnie w sezonie zimowym, gdy każda dodatkowa  warstwa ma znaczenie). Warto je także spróbować połączyć z grubym, dłuższym swetrem, flanelową lub dżinsową koszulą lub np. kurtką parką.


Szkatułki na biżuterię mogą być ciekawą dekoracją Białe złoto u jubilera