Współczesne kobiety prowadzą czynne życie zawodowe oraz angażują się w różne inne formy aktywności. Jednocześnie chcą zawsze wyglądać efektownie. Nieodłącznym atrybutem damskiego wizerunku jest gustownie dobrana biżuteria. Zwłaszcza kolczyki, które dodają blasku kobiecej twarzy.

Kolczyki na sztyfty – jak je zakładać?

Historia kolczyków sięga czasów starożytnych. Moda na ten rodzaj ozdób jest nieprzemijająca. Współcześni projektanci często stosują bardzo praktyczny sposób mocowania kolczyków na płatkach uszu. Kolczyki na sztyfty przytwierdza się poprzez wprowadzenie w miejscu przekłucia ucha delikatnego pręcika, na którym osadzony jest pięknie oprawiony klejnot lub inna forma zdobnicza. Zakładając kolczyki sztyfty należy zabezpieczyć od tylnej strony nakrętką w formie śrubki lub motylka. Dzięki delikatnemu dociśnięciu, kolczyk nie wypadnie, a główna ozdoba zawsze pozostanie w wybranej pozycji.

Jakie są zalety kolczyków na sztyfty?

Przede wszystkim liczy się walor estetyczny. Rozmiar kolczyków na sztyfty jest zazwyczaj niewielki. Delikatna biżuteria jest symbolem umiaru, cechującego klasyczną elegancję. Zwłaszcza, gdy ozdobą kolczyków na sztyfty są drobne diamenciki lub cyrkonie w złotej oprawie.

Młode dziewczyny często ozdabiają kolczykami na sztyfty nie tylko płatki uszu, ale umieszczają je także w innych częściach małżowiny usznej. Pomysłowy wybór kształtów i kolorów pozwala na podkreślenie własnej indywidualności. Bezpieczny sposób mocowania sprawia, że taką biżuterię można nosić nawet przy uprawianiu sportu. A małe dziewczynki nie zgubią swoich kolczyków na sztyftach nawet podczas intensywnych zabaw ruchowych.

Piękne kolczyki na sztyfty dostępne są w sklepach jubilerskich w wielu atrakcyjnych modelach (zobacz srebrne i złote sztyfty z Marko). Ten rodzaj skromnej ale gustownej biżuterii doskonale nadaje się na elegancki  prezent dla pań, ze szczególnie uroczystej okazji.


Bransoletka na dzień babci - jak wybrać najlepszą? Kolczyki ze stali chirurgicznej o kształcie koła