Onyks jest cenionym minerałem, którego złoża należą do rzadkich. Dosłowne znaczenie jego wywodzącej się z greki nazwy to pazur. Jest to nawiązanie do wyglądu oraz twardej, ostrej struktury kamienia. Posiada on charakterystyczne czarno-białe pasy. Można go również spotkać w jednolitym czarnym kolorze. Inne popularne barwy tej odmiany chalcedonu to biel oraz zieleń. Naturalne kamienie onyks wykorzystywane są do tworzenia niepowtarzalnej biżuterii.

Szlifowane koraliki onyks – elegancka ozdoba

Koraliki onyks stanowią doskonałą bazę do wyrobu wielu interesujących propozycji jubilerskich damskich i męskich. Mogą być z nich wykonane:

• bransoletki
• naszyjniki
• kolczyki
• opaski do włosów

Miłośnicy klasyki docenią matową czerń kamienia oprawioną w złoto lub srebro. Będzie pasować nie tylko na wyjątkowe okazje. Przyciągnie wzrok i nada charakteru także codziennej stylizacji. Ciemne koraliki onyks to mocny akcent pełen subtelnego czaru. A efektowne, jasne smugi przypadną do gustu wszystkim ceniącym oryginalne dodatki.

koraliki onyks

Kamienie onyks oraz ich niezwykłe właściwości

Onyks jest minerałem, który wzmacnia wewnętrzną siłę, pomaga walczyć o siebie oraz o swoje interesy. Sprzyja regeneracji sił, zwłaszcza u osób narażonych na długotrwały stres. Harmonizuje ciało i ducha, równoważy pierwiastek żeński i męski. Ułatwia kontakty i komunikację. Jest kamieniem menadżerów, szefów i liderów.

Kamienie onyks mogą też wywierać pozytywny wpływ na zdrowie. Dotyczy to szczególnie łagodzenia napięcia nerwowego, stanów lękowych oraz depresyjnych. Pomagają osiągnąć spokój i poczucie bezpieczeństwa. Pozytywnie nastawiają do siebie i świata, nie pozwalając przy tym na karmienie się iluzjami.


Stal chirurgiczna produktem hipoalergicznym - odniesienie to pierścionków elastycznych Bransoletka na dzień babci - jak wybrać najlepszą?