Młodzi rodzice często zasypywani są pytaniami o to, jaki prezent najlepiej kupić ich malutkiemu dziecku. Szczególnie z tak ważnej okazji jak chrzest święty, goście pragną wypaść z jak najlepszej strony i podarować maluszkowi, coś co będzie pamiątką. Jakie prezenty mogą stanowić taką właśnie pamiątkę na całe życia? Jest kilka naprawdę dobrych pomysłów.

Prezent na chrzciny – co warto kupić?

Chrzest święty to takie wyjątkowe święto. Zabawek dziecku można kupić w ogromnych ilościach, ale jeśli maluszek skończył zaledwie kilka tygodni, to i tak na razie nie będzie się nimi bawić. Uroczystość chrztu świętego to taki wyjątkowy dzień, w którym rozważyć można prezent mniej praktyczny, a bardziej stanowiący pamiątkę. Jeśli spotkał nas zaszczyt bycia rodzicem chrzestnym dziecka, wówczas zdecydowanie warto zabdać o to aby prezent na chrzest był wyjątkowy (możemy przejrzeć ofertę i wybrać prezent na chrzest od chrzestnej lub chrzestnego na tej stronie). Przemyśleć można tutaj na przykład srebrną grzechotkę z grawerem, skarbonkę bądź pierwszy medalik, który poczeka na odpowiedni moment. Złote kolczyki to również często wybierana pamiątka chrztu dla dziewczynki. Takie prezenty nie zostaną wykorzystane od razu, ale przez całe życie będą stanowić wyjątkową pamiątkę.

Czy nie prościej podarować pieniądze?

Wielu gości decyduje się na najprostsze rozwiązanie i daje dziecku kopertę z pieniędzmi. Aby jednak nie było tak pusto, można do takiej formy prezentu dokupić coś skromnego, jak na przykład pamiątkową metryczkę, która mogłaby zawisnąć na ścianie bądź pamiątkowy album o dziecku. Taki skromny prezent z pewnością ucieszy rodziców, jak i stanowić będzie piękną pamiątkę.


Tanie srebrne pierścionki to niedroga rzecz Podaruj dziewczynie wyjątkowy prezent! Pierścionek z czarnym diamentem